********** Kouřím, abych nemusela plakat. (Vynzgést Gargas) *******

Dopis

28. října 2006 v 13:49 | Gargas |  Osobní komentář
Zas jeden z mailíků od mých kamarádů a kamarádek. Tentokrát dopis jedné příslušnice jedné nejmenované etnické menšiny.
*******************************************************************
Muj dráhy sinu!

Pišu pomálu, protože vim že neumiš richle čýst. Uš nebidlýme tam, kde sme bidlely. Tvuj otec čet že nejvic dopravňých nehot se stane v okruhu dvácet kylometu ot bidlištje a proto sme se
přestehovali. Nemužu ti napsat čislo domu, protože minulí obivatele ho odmontovali a vzali s sebou, aby nemuseli mněnit adresu.
V novým domě je všeckno velmi pjekné. I pračku mame ale nějak nefunkuje. Dala jsem do ní šaty, zatahla sem za provázek, voda zahučela a od tý doby sem ty šaty nevyděla. Ale není to tu špatne.
Minulí tyden pršelo jen dvakrát. Jednou tri dni a jednou čtyri dni. Poslala sem kabát, který si chtěl, ale podle tvého otce by byl balik kvuli knoflikum přiliš tježky, tak jsem je uřezala. Najdeš je
v levé kapse. Tvoje sestra dnes ráno porodila, ale jšte nevime co. Takže ti nemužu řict, jestli si strejda nebo teta. Tvuj bratr si včera zabouchl kliče v autě, dost jsme se báli, protoze trvalo víc než dvě hodiny, než mně s otcem z toho auta vyslobodili.
Soused minulý týdeň padl do sudu s domácí hruškovicí. Zkoušeli ho trikrát vitáhnout ale hrdinsky je vždy přémohl a pil aš se utopil. Tri dni hořel v krematóriju. Ale jináč se nic zvláštniho neděje, všeckno je po staru.
Tvoje milujícy matka.

PS: Chtjela sem ti dátt nejaky peníze do obálky, ale byla uš zalepená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.