********** Kouřím, abych nemusela plakat. (Vynzgést Gargas) *******

Spejbl a Hurvínek

23. listopadu 2006 v 0:10 | Gargas |  Mí favorité - Literatura, Hudba, Výtvarno, Film
Dnes, tedy vlastně už včera jsem podruhé v životě, možná potřetí - už nevím přesně, byla v divadle Spejbla a Hurvínka a poprvé na jejich "nové" scéně v Dejvicích. Poprvé jsem byla na Hurvínkovi určitě s rodiči, jenže už dávno nevím ani kdy to bylo a ani na čem jsem to vlastně byla.Vím jen, že jsme k divadlu šli kolem jednoho jiného divadla a sice Vinohradského. Podruhé jsem tam byla se školou. Z tohoto představení si už něco málo pamatuju a sice plot a popelnice. A potom frontu u okénka s knížkami a pohledy. A ještě něco. V té době museli v divadle hrát hru Hurvínek mezi broučky. Ale proč si pamatuju zrovna tohle?
To dnešní představení se jmenovalo O myších a loutkách a bylo opravdu moc hezké. Přesto, že bylo pro dospěláky, myslím, že mému desetiletému synovci by se také líbilo. asi ho, až bude u nás vezmu někdy s sebou. Tak jestli to čte, ať mi to potom nezapomene připomenout.
Kouzlo celého představení umocnil ještě můj trapásek. U vchodu jsem totiž předložila úplně jinou vstupenku na úplně jiné představení divadla S+H a jedné slečně jsem zasedla místo. Tu dnešní vstupenku jsem zatím ještě nenašla, ale myslím, že až půjdu znovu do divadla na Hurvínka, tak se z ničeho nic objeví. Paní uvaděčka na mě byla hodná a tak jsem se na předtavení přeci jen podívala z jedné ze zadních řad (dokonce i uprostřed ), za což jí jsem moc vděčná.
Tímto ostatním divadlo S+H srdečně doporučuji. Nejenže se dobře pobavíte, ale za 90Kč na večerní představení je to skoro zadarmo. Studenti, důchodci a invalidé mají velkou slevu.
Takže pokud jsem jen trochu zaujala, víc naleznete na stránkách divadla www.spejbl-hurvinek.cz
Tenhle plakát jsem měla jako malá v pokojíčku na stěně vedle postele, později na dveřích. Vůbec se mi nelíbil, i když jsem Hurvínka milovala a když jsem se dala do pouštění desek, tak to jelo celý den několikrát dokola až z toho byli naši na mrtvici. Když jsem minulý týden doma řekla, že půjdu do divadla na Hurvajze, máma mi tu epizodku s deskami připomněla se slovy, "to byl tvůj oblíbenec". Mamince jsem řekla, že Hurvínek je můj oblíbenec pořád. To zas nevydržel můj taťulda a prohodil, "a chceš si ho vzít za muže." jenže k tomu ještě dodal. "Umíš si babičko (- tím myslel maminku -) představit ty vnoučata?" No, nepraštili byste ho?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.